sekcionálna garážová brána

Cena garážovej brány

Cena garážovej brány závisí hlavne od jej rozmerov a vyhotovenia. Pri sekcionálnych alebo krídlových bránach si potrebujete hlavne ujasniť, aký vonkajší dizajn a farbu brány by ste si predstavovali. Tieto požiadavky potom konzultujte s dodávateľom. Nie vždy totiž jednotlivé dizajny alebo farba ovplyvňujú výslednú cenu garážovej brány.

Cena garážovej brány v cenovej ponuke

Cenovú ponuku na garážovú bránu by Vám mal predajca vyhotoviť v čo najkratšom čase od zadania dopytu. Štandardne by Vám ju mal doručiť do 24 hodín. Cena garážovej brány je v cenovej ponuku stanovená podľa Vášho zadania, ale aj podľa zamerania priamo na mieste. Seriózny dodávateľ sa totiž nespoľahne na Vaše merania pošle k Vám v čo najkratšom čase svojho pracovníka, ktorý všetky potrebné miery odmeria. Vyhnete sa tak tomu, aby už pri samotnej dodávke a montáži brány vznikali rôzne nepresnosti či nedorozumenia. Túto služby by mal poskytovať seriózny dodávateľ garážových brán samozrejme zdarma.

Čo vplýva na cenu garážovej brány

To čo zaručene ovplyvní cenu garážovej brány je jej rozmer. Dodávateľ pre cenovú kalkuláciu požaduje presný rozmer stavebného otvoru, čiže šírku a výšku otvoru. Na cenu garážovej brány vplývajú aj stavebné podmienky. To znamená priestor nad bránovým otvorom a po bokoch otvoru. Výrobca Vám definuje optimálne podmienky, ktoré potrebuje pre inštaláciu štandardnej brány. Ak ich spĺňate, máte o problém menej. Ak ich nespĺňate, sú dve možnosti. Buď si upravíte otvor pre garážovú bránu tak, aby vyhovoval požiadavkám výrobcu. Alebo výrobca upraví svoj produkt tak, mohol garážovú bránu namontovať aj pri obmedzených podmienkach. Takáto úprava však ovplyvní cenu, samozrejme smerom nahor.

Cena garážovej brány je navyšovaná pridávaním rôznych doplnkov garážovej brány. Môžete si napríklad priplatiť za špeciálny dizajn brány, za špeciálnu povrchovú úpravu garážovej brány. Ďalej ovplyvňujú cenu garážovej brány rôzne doplnky ako rôzne typy presklenia, vstupné dvere zabudované v garážovej bráne, vetracie mriežky a podobne. Všetky tieto Vaše požiadavky čo najpresnejšie definujte predajcovi tak, aby Vám mohol pripraviť čo najpresnejšiu cenovú ponuku.

Návrat hore