Smart Door pohony brán

Elektrické otváranie brány.

Pohony vstupných brán

Elektrické otváranie brány je nesporne zaujímavým benefitom pre majiteľa pozemku alebo garáže. Poskytuje nielen pohodlie pri vstupe na pozemok alebo do garáže, ale viac chráni váš priestor aj pred násilným vniknutím.

Bezpečnostné aspekty elektrických vstupných brán

Bezpečnostné aspekty elektrických vstupných brán nie sú samozrejme absolútnou ochranou pred cudzím vniknutím na Váš majetok. Svojou konštrukciou ale poskytujú určitý typ ochrany pred násilným otvorením. Pohony krídlových brán ako aj pohony posuvných brán sú pre vás určitou zárukou vyššieho bezpečia.

Rôzne typy vstupných brán

Vstupné brány na pozemok rozdeľujeme podľa ich konštrukcie na na krídlové brány a posuvné brány. Krídlové brány môžu byť brány s jedným krídlom alebo s dvojkrídlové. Krídlové brány sú prvou voľbou pre zákazníkov, ktorí nemajú dosť priestoru na pozemku. Treba však rátať s tým , že ideálne by sa krídlová brána mala otvárať smerom dnu na pozemok. Posuvné vstupné brány fungujú na princípe, že sa krídlo brány po celej dĺžke posúva do strany a tým sa otvára vstup. Pri tomto type brány potrebujete priestor, ktorý sa rovná cca 2,5 násobku dĺžky brány.

Ako funguje elektrické ovládanie vstupných brán

Ak máte záujem o elektrické ovládanie Vašej vstupnej brány je potrebné zistiť si parametre Vašej brány. Pri krídlových bránach je dôležitým faktorom dĺžka krídla brány. Pri posuvnej bráne je zasa smerodajná celková váha brány. Podľa týchto údajov vám predajca ktorého si zvolíte na bránové pohony stanoví pohon, ktorý svojou silou vyhovuje parametrom vašej brány. Ideálne predajca ponúkne konzultáciu na mieste, kde vám ozrejmí čo všetko budete potrebovať pripraviť pre úspešnú montáž pohonu brány.

Inštalácia a údržba – pohony

Elektrické ovládanie brány tzv. motor alebo pohon Vám nainštaluje kvalifikovaný montér v priebehu dvoch až štyroch hodín. Dĺžka montáže závisí od typu brány. Pohony na krídlové brány sa osadzujú dlhšiu dobu, nakoľko bývajú spravidla dve krídla brány, t.j. osadzujú sa dva pohony. V prípade obidvoch typov pohon brán musíte mať pripravené prípojky na 240 V podľa nákresu, ktorý by vám mal zabezpečiť dodávateľ.

Elektrické otváranie brány

Súčasťou dodávky napríklad pre pohon ListMaster je samotný motor na bránu, dráha pohonu (pri pohonoch posuvných ale aj garážových brán) a tiež diaľkový ovládač, spravidla 2 kusy v cene pohonu. Ďalšie diaľkové ovládače si môžete dokúpiť u dodávateľa. Avšak spárovať (nakódovať) by vám mal diaľkový ovládač v záujme bezpečnosti tiež len certifikovaný montér.

Pre prípad výpadku elektrickej energie musia mať bránové pohony aj tzv. núdzový zámok, prípadne kľúčik na odblokovanie pohonu od prívodu elektrickej energie. Týmto spôsobom odpojíte motor a môžete bránu ovládať ručne.

Návrat hore