Krídlová garážová brána – klasický variant brány

Krídlová garážová brána – stavebné podmienky

Krídlová garážová brána je najčastejšie zákazníkmi požadovaná v prípade, ak nemajú v garáži dostatok priestoru na upevnenie konštrukcie potrebnej na sekcionálnu garážovú bránu alebo rolovaciu garážovú bránu. Vo väčšine prípadov sa jedná o prerábky starých garážových priestorov, kde nie sú možné ani prípadné stavebné úpravy. Sekcionálna garážová brána alebo rolovacia garážová brána si vyžadujú pre inštaláciu určitý priestor. Krídlová brána nekladie v podstate žiadne priestorové požiadavky na jej inštaláciu. Predtým ako pristúpite k objednávke brány žiadajte výrobcu, aby si prišiel zamerať stavebný otvor a sám určil potrebnú špecifikáciu brány. Zabránite tak nesprávnej objednávke a tým aj zvýšeným nákladom.

Krídlová garážová brána – dizajn a vyhotovenie

Tento typ brány sa vyrába na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka. Odporúča sa prevažne na ručné otváranie, otváranie elektrickým pohonom nie je vhodné. Zákazník si môže zvoliť akékoľvek farebné vyhotovenie. Krídlová brána je vyrábaná v dizajnoch sekcionálnych brán – pásy, kazety prípadne hladký dizajn. Povrch krídlovej garážovej brány je oceľový so zrnitou štruktúrou, ktorá zabraňuje zachytávaniu nečistôt na povrchu brány. Takýto povrch je vysoko odolný aj voči rôznym poškodeniam. Svojou ľahkou konštrukciou a polyuretánovým zateplením bez obsahu freónov je to ideálna náhrada za nepraktické kovové brány. Na požiadanie je možné bránu dodať s rôznymi typmi presklenia vrátane presklenia VISION alebo vetracími mriežkami.

Krídlo brány

Krídlová garážová brána je dodávaná so zárubňou, zabudovaným zámkom a cylindrickou vložkou. Krídla brány sa skladajú z rámu zhotoveného z jednokomorových hliníkových profilov a výplne z panelov hrúbky 40 mm s polyuretánovou izoláciou. Krídlo, ktoré sa neotvára, je zaistené oceľovými petlicami. Krídla brány sú opatrené gumeným tesnením medzi krídlom brány a rámom. Maximálna šírka brány je 2700 mm a maximálna výška brány je 2500 mm.

Rám brány

Pohľadové strany rámu krídlovej garážovej brány sú opláštené hliníkom. V ráme je urobená príprava na uchytenie hmoždnikami do steny. Hliníkový rám brány môže byť v eloxovanej striebornej farbe alebo lakovaný podľa vzorkovníka RAL.

Návrat hore