motor na bránu

Pohon na bránu

Typy pohonov na bránu – Pohon na bránu garážovú, krídlovú alebo posuvnú.

Pohon na garážovú bránu alebo pohon na vstupnú bránu na pozemok Vám výrazne zjednoduší život. Môžete svoju bránu ovládať z pohodlia Vášho auta alebo domu. Ovládanie pohonu na bránu nemôže byť jednoduchšie. Diaľkový ovládač v kabelke alebo v priehradke auta, prípadne nástenný ovládač v garáži či na inom mieste v dome. Alebo úplne najjednoduchšie – ovládajte Vašu bránu jednoducho mobilom pomocou aplikácie.

Výber správneho pohonu pre vašu bránu – Ako zohľadniť veľkosť, hmotnosť a materiál brány pri výbere pohonu.

Ak sa rozhodnete investovať do kúpy elektrického pohonu, berte do úvahy všetky požiadavky, ktoré na pohon na bránu máte. Od najtriviálnejšieho – vzhľad pohonu – až po sofistikované požiadavky napríklad smart ovládanie. Cena pohonu závisí obvykle nielen od množstva funkcíí, ktorými pohon na bránu disponuje. Odvíja sa aj od sily, ktorú musí motor na bránu vyvinúť, aby správne fungoval. Silu pohonu určujeme obvykle na základe váhy brány alebo rozmeru brány. Napríklad u garážovej brány je to váha brány, ktorú Váš dodávateľ určí na základe plochy Vašej brány a jej hrúbky. Ideálne je mať túto informáciu priamo od výrobcu. Seriózny výrobca uvádza takéto informácie priamo na výrobnom štítku, ktorý by mal byť umiestnený na samotnej bráne. Pri vstupných bránach je dôležitá dĺžka krídla a tak isto váha brány. Tieto údaje by ste mali požadovať od výrobcu brány pri jej kúpe.

Elektrické a solárne pohony – Výhody a nevýhody solárnych panelov a ako si vybrať ten správny pre váš pohon na garážovú bránu.

V prípade ak máte problém s pripojením pohonu na elektrickú sieť, prípadne ak prívod elektrickej energie nefunguje spoľahlivo, môžete opatriť pohon na bránu takzvaným solárnym pripájaním. Solárnym fotovoltaickým panelom môžete napájať obvykle nielen pohon, ale aj jeho príslušenstvo, napríklad maják. Solárny panel je štandardne dodávaný s nabíjateľnou batériou s vlastnou riadiacou jednotkou. Takýmito panelmi môžete doplniť nielen pohony na garážové brány a pohony vstupné brány, ale aj cestné závory a zábrany. Jednoducho solárny panel viete namontovať kdekoľvek, bez prívodu elektrickej energie a výkopových prác.

Bezpečnostné prvky pohonov na bránu – Popis rôznych bezpečnostných funkcií, ako sú detektory prekážok, uzamykacie zariadenia a funkcia spätného chodu.

Pohon na vstupnú bránu s diaľkovým ovládaním si zabezpečíte jednoducho, na trhu je dostatok dodávateľov s rôznym sortimentom. Pred kúpou zvážte niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu aj pri výbere doplnkových funkcií, ktoré by mal mať váš pohon na bránu. Napríklad zvážte pripojenie bezpečnostných prvkov, ktoré môžu zabrániť nehodám. Obvlášť, ak máte malé deti, prípadne sa na pozemku pohybujú domáce zvieratá. V takomto prípade zvážte pripojenie ochranných fotobuniek, ktoré zaznamenajú akýkoľvek nežiadúci pohyb v dráhe brány a zastavia pohyb krídla brány. V prípade ak máte vjazd do garáže alebo na pozemok na neprehľadnej komunikácii, určite si zabezpčte výstražné signálne svetlo (maják), ktorý svetelným signálom oznamuje okoliu akýkoľvek pohyb brány. Pre takéto prípady niektorí výrobcovia ponúkajú aj tzv. rýchle pohony, ktoré skrátia čas potrebný na otváranie brány.

Zhrnutie kľúčových bodov pre výber pohonu na bránu.

Pohony na garážové brány – rozhodujúca je váha brány. Môžu byť stropné alebo bočné.

Pohony na vstupné brány krídlové – rozhodujúca pre typ pohonu je dĺžka krídla

Pohony na vstupné brány posuvné – rozhodujúca pre typ pohonu je váha brány

Ovládanie pohonu na bránu – diaľkovým ovládačom, nástenným ovládačom, smartfónom

Bezpečnostné prvky – ochranné fotobunky, signálne svetlo (maják), zrýchlený pohon, smart technológia

Návrat hore