Priemyselné brány cena

Typy a možnosti priemyselnej brány

Priemyselné garážové brány majú veľké množstvo typov a možností. Cena priemyselnej brány sa odvíja od rôznych charakteristík brány. V prvom rade si stanovte, do akého priestoru budete montáž priemyselnej brány aplikovať. Môže sa jednať o úplne jednoduchú montáž v skladových priestoroch ale aj o komplikované zadanie. Pri jednoduchej montáži stavebné podmienky spĺňajú všetky požiadavky na montáž priemyselnej brány. Tieto podmienky sa v zásade nelíšia od podmienok na montáž bežnej garážovej brány. Najjednoduchší typ priemyselnej brány je sekcionálna priemyselná brána. Brána sa pri otváraní zasúva smerom pod strop priestoru a šetrí tak priestor na manipuláciu v priestore brány.

Priemyselné brány cena – spôsob využitia brány

Priemyselné brány cena – táto závisí aj od funkcie a využitia takejto brány. Niektoré priemyselné brány sa využívajú v úplne špecifických priestoroch, napríklad keď musíme v priestore zachovať určité teplotné podmienky. Špeciálny typ priemyselnej brány sú protipožiarne brány a závesy. Tieto brány musia spĺňať najprísnejšie požiadavky na ochranu objektov pred šírením plameňov. V skutočnosti to nie sú klasické brány, v prípade protipožiarnych vyhotovení sú to skôr závesy, ktoré aktivuje dymové alebo tepelné čidlo. V prípade zvýšeného nebezpečenstva sa závesy spustia samospádom až k podlahe a bránia po určitú dobu prieniku plameňov do chránených priestorov. Ďalšie špeciálne typy priemyselných brán sú rýchlobežné brány alebo vertikálne skladacie priemyselné brány

Priemyselné brány cenník

Získať cenník priemyselných brán je mimoriadne obtiažne. Vo väčšine prípadov sa tieto typy brán vyrábajú na mieru a tak je skôr namieste žiadať od dodávateľa vypracovanú cenovú kalkuláciu na konkrétny typ brány. V požiadavke na cenu priemyselnej brány by mal zákazník uviesť plánované použitie brány, jej umiestnenie a tiež požiadavky na požadované funkcie brány. Tieto by ste mali špecifikovať ako požiadavky na ovládanie brány, od ručného ovládania priemyselnej brány až po sofistikované ovládanie a monitoring brán pomocou wi-fi pripojenia. Cenu priemyselnej brány výrazne ovplyvňuje aj jej vyhotovenie, napríklad materiál brány, farba brány a tiež jednotlivé doplnky brány.

Návrat hore