Sanctuary Falls

Názov projektu: Sanctuary Falls at Jumeirah Golf Estates

Miesto: Dubai, Spojené arabské emiráty

Počet brán: 97
Realizácia: Jún 2015 – December 2015
Stav: v procese realizácie

Popis projektu:
Sanctuary Falls je projekt rezortu s 96 štýlovými vilami v oblasti Jumeirah Golf Estates, situovaný medzi golfovými ihriskami, vodopádmi a jazerami. Obytné vily sú v tradičnom, súčasnom aj modernom štýle, každá s 5 alebo 6 spálňami.
Dizajn a farba brán.
Olymps Door na projekt dodal brány v dizajne mikrodrážka. Brány boli farbené špeciálnou sivo-hnedou farbou RAL 8019 presne podľa požiadaviek zákazníka.

Technické vlastnosti:
Tento projekt bol extrémne náročný, nakoľko každá vila bola upravovaná špeciálne podľa požiadavky konečného užívateľa a obsahovala 15 rôznych typov garáží. Pracovníci Olymps Door strávili mnoho hodín na mieste, zameriavaním garáží, aby bolo možné stanoviť presný typ dráh a zdvihov na brány. Všetky garáže mali vypracovaný interiér, s požiadavkou inštalácie esteticky vyhovujúcej brány. Mnoho garáží má veľké okná, ktoré komplikovali upevnenie vodiacich dráh.
Olymps Door navrhol niekoľko typov špeciálnych zdvihov vrátane SLF a šikmých zdvihov. K dosiahnutiu čo najlepšieho vzhľadu bol navrhnutý špeicálny typ montážneho systému pre vodiace dráhy a otvárač brány. Oceľové C profily boli predĺžené od steny po stenu aby bolo možné esteticky fixovať horizontálne dráhy a otvárač brány.
Brány boli navrhované so zreteľom na extrémne poveternostné podmienky lokality. Vysoké zaťaženie vetrom môže dosiahnuť až stupeň 130. Všetky brány sú vybavené dvojitými bočnými dráhami, používanými pre veľké brány, výstuhami na každej sekcii a stredovými pántami navyše.Brány majú galvanizované torzné pružiny a mnoho komponentov, ktoré sú používané prevažne pre brány veľkých rozmerov a priemyselné brány.

Sanctuary FallsSanctuary FallsSanctuary FallsSanctuary FallsSanctuary FallsSanctuary FallsJGE-Sanctuary-Falls-MasterplanSanctuaryVillas1-C