SMART výstava SICUREZZA

Boli sme navštíviť výstavu v Miláne. Na pozvanie našich partnerov LiftMaster z rodiny Chamberlain sme sa zúčastnili a pozreli sme si najnovšie trendy v SMART riešeniach.

Smart riešenia

Inteligentné domy, zabezpečenie majetku a osôb, smart riešenia – to všetko sme našli v jednotlivých firemných expozíciách. Pekne po poriadku poskladané a nainštalované. Na jednom mieste sme nazbierali najnovšie informácie a trendy v smart technológiách rodinných domov aj verejných priestorov. Od bezpečnostných protipožiarnych brán, cez automatické pohony až po expozíciu miestnej polície.

Technológie pre rodinné domy

Smart riešenia pre rodinné domy požívajú dnes zaslúženú úctu a úspech. Od ovládania žalúzií cez kompletné ovládanie domu pomocou mobilného telefónu až po tie najsofistikovanejšie riešenia. Na prvom mieste bezpečnosť, na druhom mieste pohodlie a prehľad o dejoch v domácnosti. Napríklad monitoring pohybu vstupných a garážových brán je mimoriadne podstatný. Majitelia domov majú on-line prehľad o stave vstupov do ich domu alebo na pozemok. Môžu vstup povoliť, zakázať, ale technológie ich upozornia aj vtedy, keď si vstup niekto násilím vynúti.

Bola to pekná a inšpiratívna výstava. Okrem všelijakých múdrych SMART riešení mi udrelo do očí ešte niečo. Do finančnej krízy v roku 2008 bola obľúbená disciplína rastúcich firiem predháňať sa v prezentáciách na všetkých typoch výstav čo najväčšou a najdrahšiu expozíciou. Rozumiem, ale vždy ma to tak trochu bolelo …. Po kríze náhle tento fenomén (veľtrhy a výstavy) prestali byť až takým „must have“ pre úspešné firmy.

Hodnota za vynaložené peniaze

Dlho som situáciu nesledovala, ale teraz sa mi zdá, že prichádzame k rozumu. Veľkosť a honor jednotlivých stánkov mi prišla adekvátne vynaloženým prostriedkom a tiež benefitom. 

Obrázky z výstavy sú tu : SMART výstava SICUREZZA | LinkedIn

https://www.linkedin.com/posts/marta-kosut-07796864_smarttechnologies-smarthomes-liftmaster-activity-7137808553473454081-jukz?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Návrat hore