Úspora energie v garáži

Úspora energie v domácnosti je dovolím si tvrdiť dnes horúca téma v každej rodine. Nikomu nie je jedno, koľko z rodinného rozpočtu spadne do kolónky „energie“. Napriek tomu, že sme v situácii, že veľkú časť problému nevieme ovplyvniť ani vyriešiť doma, isté možnosti by tu boli. Popísali sa už stohy článkov o odporúčaniach ako vlastnými silami ušetriť a takto zabezpečiť istú úsporu energie, tým pádom aj peňazí.

Úspora energie pri výmene garážovej brány

V prípade rodinných domov, ale aj bytoviek, ktorých súčasťou sú aj garážové priestory je možné ovplyvniť úsporu energie aj vhodnou garážovou bránou. Najdôležitejší faktor u garážovej brány – či už sekcionálnej alebo krídlovej brány – je zateplenie krídla brány. Dnes už výrobca takých brán ponúka štandardne izoláciu brány polyuretánovou penou. V praxi to vyzerá tak, že medzi dva oceľové plechy je pod tlakom vstrekovaná polyuretánová izolácia. Takto ošetrené tzv. sendvičové panely Vám pomôžu k zabezpečeniu vyššej teploty v priestoroch garáže. Aj takto si viete pomôcť pri úspore energie v domácnosti.

Kde všade na bráne sa dá usporiť energia

Okrem samotného krídla brány uniká teplý alebo studený vzduch aj po obvode garážovej brány. V prípade sekcionálnej garážovej brány tiež medzi jednotlivými sekciami brány pri pohybe brány nahor alebo dole. Preto si overte pri nákupe garážovej brány, akým spôsobom je brány utesnená po obvode, v miestach, kde sa dotýka stien garáže a hlavne podlahy. Taktiež sa spýtajte na tesnenie medzi sekciami, malo by tam byť. Ak Vám predajca odpovie kladne na všetky Vaše dotazy, ste asi na dobrom mieste. Dôležité je ale tiež po montáži garážovej brány všetko poriadne skontrolovať, aby bola úspora energie v garáži naozaj efektívna.

Návrat hore