Akú garážovú bránu si vybrať pre dom

Automatické garážové brány do súkromných domov alebo hromadných garáží sú už dnes bežný sortiment. Nebolo tak tomu ale vždy. Pred 25 rokmi sa v našich končinách objavili prvé sekcionálne garážové brány s automatickým otváraním. Ich cena v porovnaním s príjmami bola taká vysoká, že si ich mohli dovoliť len solventnejšie vrstvy.

Dnes je sekcionálna garážová brána veľmi obľúbená v rodinných domoch ako aj v hromadných garážach. Je estetická, jej dizajn aj farby sú voliteľné podľa požiadaviek zákazníka. Zároveň je bezpečná a jej používanie je pohodlné. Nasmerovať diaľkový ovládač alebo smartfón a stlačiť zvládne dnes každý.

Polyuretánová izolácia

Garážové brány s automatickým ovládaním bývajú zateplené polyuretánovou izoláciou. Táto zabraňuje tepelným únikom. Spolu s obojstranným oceľovým plechom vytvára pevnú a bezpečnú konštrukciu brány. Certifikované brány musia mať ochranu proti zovretiu prstov.

Montáž brány

Montáž garážovej brány by mal zabezpečiť dodávateľ vlastnými montérmi. Montér garážovej brány by mal mať potvrdenie o zaškolení. Pred dodávkou brány by mal dodávateľ poskytnúť zákazníkovi stavebné podmienky pre montáž brány. Ak si to zákazník vyžaduje, mal by poskytnúť aj bezplatnú obhliadku staveniska.

Garážové brány SMART DOOR – terminológia časť 1.
Návrat hore