automatická garážová brána

Automatická brána – brána na diaľkové ovládanie

Automatická brána

Vo väčšine prípadov týmto pojmom myslíme garážové brány alebo vstupné brány na pozemok. Spoločným menovateľom je, že nemusíte brány ovládať ručne. Automatická brána je už takmer neodmysliteľný doplnok pri stavbe nového domu prípadne garáže. Poskytuje pohodlie a bezpečie pri vchádzaní alebo vychádzaní z garáže za akéhokoľvek počasia. Zároveň tým, že na bráne nemáte zvonka žiadny úchyt ani zámok, máte garáž aspoň čiastočne chránenú proti násilnému vniknutiu. Po zatvorení bránu chráni proti násilnému otvoreniu pohon brány, ktorý reaguje len na signál v Vášho diaľkového ovládača prípadne smartfónu. Diaľkové ovládanie Vám zároveň vytvára komfort pri vstupe do Vášho domu.

Automatická brána s pohonom

Automatické pohony dokážu ovládať rôzne typy brán, pričom vždy záleží od veľkosti brány a jej váhy. Pohony automatických brán sa potom líšia podľa plochy alebo váhy brány. hlavný rozdiel je v cene pohonu automatickej brány. ďalšie rozdiely bývajú v doplnkoch pohonu automatickej brány. Čím má pohon brány väčší výkon, tým viac možností v doplnkoch býva. Najnovšie majú pohony automatických brán vybavenie aj tzv. smart technológie , ktorými dokážete ovládať a monitorovať pohyb automatických brán pomocou smartfónov alebo počítača.

Automatické brány – garážové

Automatické brány pre garáže môžu byť v rôznych vyhotoveniach. Brány sekcionálne, rolovacie, krídlové, výklopné – každý typ garážovej brány je možné vybaviť pohonom brány s diaľkovým ovládaním. Tým sa brána na ručné ovládanie stane automatickou garážovou bránou. Obľúbeným doplnkom automatickej brány býva

aj nástenné tlačídlo, ktoré je nainštalované zvnútra garáže. Zabezpečuje ovládanie automatickej brány bez použitia diaľkového ovládania. Diaľkové ovládače k pohonom garážových brán existujú v rôznych prevedeniach a cenách. Je dobré mať diaľkové ovládanie rovnakej značky ako pohon automatickej brány.

Vstupné automatické brány na pozemok a ich ovládanie

Automatický pohon môžu mať aj vstupné bránky na pozemok, či už krídlové brány alebo brány posuvné. Na obidva typy brán môžete použiť pohon vstupnej brány s diaľkovým ovládaním. Typ pohonu závisí od váhy brány v prípade brány krídlovej. Ak máte vstupnú bránu na pozemok posuvnú, potrebujete vedieť jej dĺžku a prípadne váhu. Tieto údaje uveďte pri nákupe pohonu brány, aby nedošlo k tomu, že výkon automatickej brány bude poddimenzovaný a brána nebude správne fungovať. Ak chcete automatickú vstupnú bránku a zároveň aj automatickú garážovú bránu je dobré zvoliť na obidve pohon brány od rovnakého výrobcu. V takom prípade budete vedieť automatickú garážovú aj vstupnú bránu ovládať jedným diaľkovým ovládačom.

https://www.daibau.sk/clanok/1231/automaticka_garazova_brana_motory_garazovych_bran#smart-door-sro

Návrat hore