automatická garážová brána

Automatická brána – brána na diaľkové ovládanie

Automatická brána

Vo väčšine prípadov sú týmto pojmom myslené garážové brány alebo vstupné brány na pozemok. Spoločným menovateľom je, že nemusíte brány ovládať ručne. Automatická brána už takmer neodmysliteľný pri stavbe nového domu prípadne garáže. Poskytuje pohodlie a bezpečie pri vchádzaní alebo vychádzaní z garáže za akéhokoľvek počasia. Zároveň tým, že automatická brána nemá zvonka žiadny úchyt ani zámok je chránená proti násilnému vniknutiu. Po zatvorení bránu chráni proti otvoreniu pohon brány, ktorý reaguje len na signál v Vášho diaľkového ovládača prípadne smartfónu.

Automatická brána s pohonom

Automatické pohony je možné spojiť s rôznymi bránami, pričom vždy záleží od veľkosti brány a jej váhy. Pohony automatických brán sa potom líšia podľa plochy alebo váhy brány. hlavný rozdiel je v cene pohonu automatickej brány. ďalšie rozdiely bývajú v doplnkoch pohonu automatickej brány. Čím má pohon brány väčší výkon, tým viac možností v doplnkoch býva. Najnovšie sú pohony automatických brán vybavené aj technológiami smart, ktoré zabezpečujú ovládanie a monitoring pohybu automatických brán pomocou smartfónov alebo počítača.

Automatické brány – garážové

Automatické brány pre garáže môžu byť v rôznych vyhotoveniach. Automatické brány sekcionálne, rolovacie, krídlové, výklopné – každý typ garážovej brány je možné vybaviť pohonom brány s diaľkovým ovládaním. Tým sa brána na ručné ovládanie stane automatickou garážovou bránou. Obľúbeným doplnkom automatickej brány je aj nástenné tlačítko, ktoré je nainštalované zvnútra garáže. Zabezpečuje ovládanie automatickej brány bez použitia diaľkového ovládania. Diaľkové ovládače k pohonom garážových brán existujú v rôznych prevedeniach a cenách. Je dobré mať diaľkové ovládanie rovnakej značky ako pohon automatickej brány.

Vstupné automatické brány na pozemok a ich ovládanie

Automatické brány môžu byť aj vstupné bránky na pozemok, či už krídlové brány alebo brány posuvné. Na obidva typy brán je možné použiť pohon vstupnej brány s diaľkovým ovládaním. Typ pohonu závisí od váhy brány v prípade brány krídlovej. Ak máte vstupnú bránu na pozemok posuvnú, je smerodajná jej dĺžka. Tieto údaje je potrebné uviesť pri nákupe pohonu brány, aby nedošlo k tomu, že výkon automatickej brány je poddimenzovaný a brána nebude správne fungovať. Ak chcete automatickú vstupnú bránku a zároveň aj automatickú garážovú bránu je dobré zvoliť na obidve pohon brány od rovnakého výrobcu. V takom prípade bude možné automatickú garážovú aj vstupnú bránu ovládať jedným diaľkovým ovládačom.

Návrat hore