Automatické otváranie brány

Ovládanie garážovej brány

Automatické otváranie brány je často príčinou, keď sa po odchode z domu zamýšľame, či sme garážovú bránu bezpečne zatvorili. V rannom zhone sa nám často stáva, že si nepamätáme, alebo pochybujeme. V takomto prípade máme len dve možnosti : buď sa vrátime a bránu skontrolujeme, alebo budeme dúfať, že sme mali šťastie a brána je bezpečne uzatvorená. Teda, takéto dve možnosti sme mali len dovtedy, kým výrobcovia automatického otvárania brány nevymysleli tzv. „smart technólógie„.

„Múdre“ otváranie brány

Smart technológia pre automatické otváranie brány spočíva v smart funkciách, ktoré nám uľahčujú život. Používaním technológií, ktoré si jednoducho stiahneme do mobilu vieme tieto pochybnosti úplne odstrániť. Takže si stiahneme do mobilu potrebnú „apku“, napojíme sa na wifi a od tejto chvíle vieme stav našej garážovej brány monitorovať kedykoľvek z akejkoľvek vzdialenosti od domu. Už nemusíme byť obeťou pochybností, stačí sa jedným klikom presvedčiť v akom stave sa práve naša garážová brána nachádza. Samozrejme garážovú bránu vieme nielen monitorovať, ale mobilom aj ovládať. Napríklad keď niektorí z našich „spolubývajúcich“ stratí alebo zabudne kľúče a nevie sa dostať do domu. V takom prípade mu vieme automatické otvorenie brány obratom zabezpečiť a následne potom aj bránu bezpečne uzavrieť.

MyQ – jednoduché ovládanie odvšadiaľ

Ak plánujete smart funkcie používať, overte si, či Váš pohon garážovej brány má takúto funkciu automaticky zabudovanú. Alebo či je potrebné si prípadne niečo priplatiť k základnej cene pohonu. Automatické otváranie brány pomocou technológie MyQ majú napríklad niektoré pohony garážových brán LiftMaster priamo zabudované. Internetová brána používa obojsmerný komunikačný systém. Viete ju jednoducho a rýchlo nainštalovať prostredníctvom domáceho smerovača. Neplatíte žiadny ročný ani aktivačný poplatok. Na takéto veci sa pýtajte svojho dodávateľa automatického otvárania brány, ak máte záujem posunúť prístup do Vášho domu na vyššiu úroveň.

Návrat hore