Brány na garáž

Antracitová farba je najobľúbenejšia

Brány na garáž potrebujeme v ideálnom prípade zladiť farebne so zvyškom domu. Niekedy je to jednoduchá voľba – cena nepustí. Volíme preto základnú farbu bielu. Domnievame sa, že biela farba brány na garáž je základná farba, ktorá pravdepodobne bude aj cenovo najvýhodnejšia. Nie vždy je to však pravidlom. Výrobcovia musia panely brány farbiť aj v prípade, ak ide o bielu farbu. Takže obvykle majú vytvorený základný balíček farieb, ktorý je v rovnakej cene. Ak sa Vám podarí trafiť sa do tohto základného balíka farieb máte vyhraté.

Základné farby brány na garáž

Farba garážová brána antracit je dnes jedna z najvyhľadávanejších farieb brán. U seriózneho výrobcu je preto samozrejme zahrnutá do základného balíka farieb, ktoré predáva bez príplatku. V praxi to znamená, že za túto farbu u brány na garáž zaplatíte rovnako, ako za bielu alebo hnedú. V základnom balíku farieb brán na garáž máva výrobca obvykle farby bielu, hnedú, modrú, zelenú, sivú a antracit. Tiež by mal ponúknuť zákazníkovi aj niekoľko variácií imitácií dreva. Toto obvykle predstavuje imitácia zlatý dub a tmavý dub. Niekedy farbu tmavý dub poznáte pod názvom orech. Obvykle je to tá istá farba, ale je dobré si to u predajcu overiť. Najlepšie porovnaním vzorky, ak nejakú máte.

Pozor na slnečnú stranu

Garážové brány vo farbe antracit máme v dnešnej dobe asi naviac požadované. Pri ich voľbe by ste si ale mali uvedomiť niekoľko skutočností. Po prvé, tmavé farby sú u brány na garáž citlivejšie na znečistenie alebo poškodenie. Jednoducho na nich drobné škrabance alebo nečistoty viac vidíte. Po druhé, tmavé farby sú na mieste vystavenom slnečnému žiareniu náchylné na deformácie. Následkom intenzívneho slnečného svitu môžu byť veľké tmavé plochy natoľko prehriate, že dochádza k miernemu skriveniu sekcií brány na garáž. Vo výsledku potom vidíme a hlavne počujeme, že pri pohybe brány nie je úplne všetko v poriadku. Nedávajte si preto podľa možnosti garážové brány v tmavých farbách ak máte garáž orientovanú na južnú stranu. Najcitlivejšie sú práve garážové brány antracit.

Návrat hore