krídlová garážová brána

Cena garážovej brány

Garážová brána a jej cena vychádza z Vašich požiadaviek. Vašich požiadaviek na funkčnosť a vzhľad brány.

V prípade, že sa dokážete uskromniť a odpustiť si najväčšiu výhodu, ktorú ponúka automatická garážová brána elektrický pohon s diaľkovým ovládaním – cena garážovej brány bude začínať niekde okolo osemsto eur. Samotný pohon garážovej brány tvorí takú malú položku brány, že by ste sa tejto výhody nemali vzdávať. Garážová brána s automatickým pohonom je pre Vás ideálna.

Niektorí výrobcovia ponúkajú ako alternatívu mimoriadne lacné pohony brán. Tieto samozrejme nedosahujú výkonnosť a trvanlivosť špičkových pohonov, ale niekedy je to lepšie ako nič. Kvalitné pohony brán sú drahšie, ale disponujú napríklad SMART funkciami. Smart funkcie garážových pohonov umožňujú užívateľovi ovládať a monitorovať bránu priamo zo svojho smartfónu.

Cena garážovej brány – príplatky

Sekcionálne garážové brányv podstate rovnaké, nech ich kupujete hocikde. Teda, hocikde u certifikovaného predajcu, najlepšie s kamenným obchodom. Obyčajné prevedenie by nemalo byť výrazne cenovo odlišné, ceny stúpajú len nadštandardným prevedením.

Cena garážovej brány sa dá zoptimalizovať, ak si zvolíte niektorú zo štandardných farieb. Štandardné farby brány majú výrobcovia v podstate rovnaké – sú to farby, ktoré na trhu najviac \“idú\“ a ktoré sa im oplatí dať lacnejšie. Za špeciálne farbenie si priplatíte. Ak chcete mať garážovú bránu presne vo farbe okien nič iné vám nezostáva. Tieto príplatky radi zneužívajú predajcovia, dajte si urobiť kalkuláciu u viacerých. To isté platí aj pre povrch \“imitácia dreva\“ – niektoré farby výrobcovia už zahrnú priamo do ceny garážovej brány. Špeciálne farby sú za príplatok. Štandardné (teda už cene brány) imitácie dreva bývajú napríklad : zlatý dub, tmavý dub, rustikál, orech.

Aké sú možnosti v dizajne brány

Dizajn garážovej brány nie je veľmi rozmanitý a originálny podľa výrobcov. V podstate ponúkajú všetci výrobcovia totožný.

Retro kazetový dizajn môže byť vo vyššej cene, ale seriózny výrobca si nepýta príplatky za jednoduchý pásový alebo hladký dizajn. Cena garážovej brány sa tiež odvíja od obľúbenosti dizajnov na trhu v danom čase. Dnes je top hladký dizajn v sivej farbe. V žiadnom prípade nepristúpte na akýkoľvek príplatok na bránu pri takomto type dizajnu. Veľká časť produktov sa v súčasnosti predáva práve v tomto dizajne, tak aké príplatky !

Toto sú najjednoduchšie rozdiely medzi typmi garážových brán, ktoré môžu ovplyvniť ich cenu.

Extra doplnky

Ďalšie doplnky ako sú vstavané dvere, presklenie brány, vetracie mriežky môžeme tiež špeciálne kalkulovať. Ak ich potrebujete, pýtajte si ich cenu zvlášť, nie zahrnutú do jedného balíka s bránou

Návrat hore