SMART ovládanie garážovej brány

Diaľkové ovládanie garážovej brány

Diaľkové ovládanie garážovej alebo vstupnej brány na pozemok je bezpečné a pohodlné. Užívatelia ho majú radi, lebo im zabezpečí komfort a pohodlný vjazd na pozemok alebo do garáže. Na diaľkové ovládanie brán sa používajú diaľkové ovládače s možnosťou využitia viacerých kanálov. Najbežnejšie používané typy sú dvojkanálové a štvorkanálové diaľkové ovládače.

Využívanie diaľkového ovládania

Diaľkové ovládanie môžete využiť okrem garážovej brány na ovládanie čohokoľvek v dome, ak má zariadenie rovnakú frekvenciu. Dodávateľ pohonu garážovej brány Vám obvykle nainštaluje okrem pohonu aj tlačítkové ovládanie brány a jeden až dva kusy diaľkových ovládačov. Obvykle si za menší príplatok môžete dokúpiť zariadenie, ktoré Vám pomocou routera spojazdní takzvané smart ovládanie brány. Jedná sa o jednoduchú aplikáciu, ktorú si stiahnete do mobilu alebo počítača.

Využitie smart aplikácie

Pomocou tejto aplikácie viete jednoducho a prehľadne monitorovať stav Vašej brány. Na jedno zariadenia sa obvykle dá inštalovať viac rôznych objektov sledovania. Takto môžete sledovať, či sa vám náhodou neotvára brána alebo bránka. Prípadne stav vašich svietidiel, žalúzií a podobne. Okrem monitoringu zabezpečuje smart diaľkové ovládanie aj samotné ovládanie napojených zariadení. Svoje garážové brány a ostatné napojené zariadenia môžete pohodlne sledovať a ovládať z akejkoľvek vzdialenosti od vášho domu. Toto je výhodné najmä v prípadoch, ak dom opúšťate na dlhší čas. Alebo ak potrebuje otvoriť alebo zatvoriť na diaľku garážovú bránu pre užívateľa, ktorý diaľkovým ovládaním nedisponuje. Inštalácia smart zariadenia nezaberie dodávateľovi takmer žiadny čas. Jedná sa len o pripojenie k routeru, ktorý sa následne spojí s pohonom inštalovaným v garáži. Takto jednoducho sa zariadenie spojazdní, Zostáva len stiahnuť aplikáciu a využívať všetky možnosti, ktoré smart riešenia ponúkajú.

Návrat hore