Elektrické brány

Názov brány – elektrická brána

Automatické garážové brány, sú od svojho vzniku výrazným pomocníkom pri manipulácii s garážovou bránou. Elektrické brány ako už názov naznačuje ovládame pomocou elektrického pohonu. V praxi to znamená, že Vám dodávateľ garážovej brány s bránou dodá a namontuje aj pohon brány s prislúchajúcim počtom diaľkových ovládačov, prípadne iným užitočnými doplnkami. K takýmto pohonom nepotrebujete žiadnu špeciálnu prípravu v garáži, stačí obyčajná elektrická zástrčka. Ideálne umiestená na strope v garáži. Bežné elektrické pohony totiž montujeme na strop garáže.

Príslušenstvo k bránam

Elektrické brány môžu mať ako príslušenstvo okrem diaľkových ovládačov aj rôzne iné prvky. Napríklad nástenný ovládač, ktorým môžeme ovládať elektrické brány rovnako ako diaľkovým ovládačom. Nástenný ovládač garážovej brány umiestnime na stenu a ovárame alebo zatvárame bránu rovnako spoľahlivo, ako pomocou diaľkového ovládania.

Elektrické brány a ich doplnky

Ďalšie doplnky k bránam môžu byť rôzne výstražné prvky, ako maják, prípadne ochranné prvky ako fotobunky. Fotobunka zachytí pohyb pod pohybujúcou sa bránou a okamžite bránu zastaví, aby nespôsobila svojím pohybom škodu na veciach alebo nebodaj zranenie osôb alebo zvierat. Maják alebo svetelné znamenie používame pri garážach, ktoré sú na exponovaných miestach kde je zvýšený pohyb dopravy alebo chodcov. Pri garážových bránach väčších rozmerov bývajú dokonca tieto prvky, hlavne ochranné fotobunky povinné.

SMART riešenia

V poslednej dobe si brány zákazníci s obľubou dopĺňajú takzvanými SMART riešeniami. Sú to aplikácie, ktoré si zákazník stiahne do mobilu alebo iného zariadenia a umožňujú ovládanie a monitorovanie brány na akúkoľvek vzdialenosť pomocou wi-fi. Často bývajú tieto aplikácie kombinované s ovládaním iných zariadení v dome, napríklad osvetlenia, vykurovania, žalúzií a podobne. Pomocou takejto aplikácie môžeme napríklad na diaľku otvoriť bránu aj keď nie sme doma a niekto potrebuje vojsť do garáže. Prípadne nás aplikácia upozorní, keď niekto z domácnosti zabudne bránu zatvoriť, alebo sa brána samovoľne otvorí. Toto vieme napraviť jedným klikom v aplikácii.

Návrat hore