Garážová brána nie je len investícia.

Venujte prosím pozornosť týmto argumentom :

Priestor, ktorý má byť vyplnený garážovou bránou je obyčajne najväčším otvorom na budove.

\“ Garážová brána ako najväčší pohyblivý objekt na budove musí byť vyberaná starostlivo. \“

Nie je jedno, čím tento otvor zaplníte, aby sa vám výsledok páčil a aby zároveň slúžil svojmu účelu.

\“ Toto je dôležité nielen z hľadiska vzhľadu garážovej brány, ale aj z hľadiska jej tepelných vlastností a funkčnosti. \“

Nie je jedno, kto sa bude starať o realizáciu vašich požiadaviek a s kým budete spolupracovať. 

\“ Výberu vhodného dodávateľa venujte dostatok času a priestoru, garážová brána má slúžiť veľa rokov. \“

Chcem zladiť dizajn garážovej brány s omietkou alebo s oknami ?

Predovšetkým sa jedná asi o farbu garážovej brány. Mala by s niečím ladiť. Ak nemusí, môže byť biela. Ak má ladiť s drevenými oknami zvoľte garážovú bránu s dekorom dreva. Dnes ponúkajú výrobcovia nepreberné množstvo. Pýtajte sa na technológiu nanášania dekoru na povrch brány. Fólie sú menej trvácne, odporúčam špeciálne farbenie. Ak nechcete imitáciu dreva je možnosť nafarbiť brány na akúkoľvek farbu. Väčšinou je to za príplatok. V základných cenách bývajú brány vo farbe biela, hnedá alebo sivá.

Koľkokrát denne bude garážová brána otváraná a zatváraná ?

Nie je jedno, či je garážová brána inštalovaná v hromadnej garáži bytového domu, alebo na rodinnom dome. Tiež je dôležitá plocha brány, ktorú bude elektrický pohon obsluhovať. O týchto parametroch hovorí kolónka \“výkon pohonu\“. Kolónka \“rýchlosť otvárania\“ hovorí o rýchlosti ako sa brána pohybuje. Toto je dôležité na frekventovaných miestach, kde nemôžeme dlho čakať v priestore vozovky. Počet diaľkových ovládačov treba tiež zvážiť, určite majte aspoň jeden náhradný.

Mám iný vchod do garáže ako garážovú bránu ?

Ak je garážová brána jediným vchodom do garáže, potrebujete náhradné riešenie. Môže sa stať, že vypadne elektrika a motor sa ani nehne. V takomto prípade žiadajte namontovať na bránu takzvaný núdzový zámok. Je to klasická fabka, ktorá je oceľovým tiahlom spojená s pohonom v garáži. V prípade výpadku elektrickej energie ho kľúčom otvoríte a potiahnutím odpojíte pohon od brány. Potom môžete bránu otvoriť ručne. Na zabezpečenie brány potrebujete vtedy ešte aj vonkajší zámok, ktorý bránu bezpečne uzatvoríte.

Návrat hore