Garážová brána s montážou

Garážová brána sekcionálna, rolovacia, dvojkrídlová alebo akákoľvek iná vám bude ležať v garáži kým si nezabezpečíte vhodnú montáž.

Od objednávky až po servis

Pri premýšľaní o kúpe novej, alebo výmene starej garážovej brány myslíte na mnohé veci. Aký bude mať brána vzhľad, farbu, rozmery. Ako sa vám hodí k omietke, oknám alebo vstupným dverám. Či cez ňu prejdú vaše autá na šírku alebo na výšku. Koľko miesta vám zaberie v garáži. Aké bude mať tepelné vlastnosti a ako dlho vám vydrží. A nakoniec kto vám zabezpečí potrebné opravy a servis brány.

Garážová brána a vaše predstavy

Všetky tieto náležitosti má garážová brána priamo v cenovej ponuke od dodávateľa. Teda mala by mať hneď v úvode popísané základné náležitosti. Poslednou položkou je vždy cena brány, ktorá zahŕňa vaše požiadavky na vyhotovenie. O splniteľnosti vašich požiadaviek je dobré vopred diskutovať s dodávateľom. Nie všetko, čo si o svojej garážovej bráne predstavujete, je vždy to najlepšie. Odborník so skúsenosťami by mal vedieť, čo je na vaše konkrétne požiadavky ale aj podmienky to najvhodnejšie.

Montáž a garážová brána

Ak nechcete mať po dodaní objednanej brány problém, zadajte už do dopytu že vás zaujíma garážová brána s montážou. Toto býva zásadná informácia pre dodávateľa. Ak si chcete svoju bránu namontovať sami, dodávateľovi odpadá zodpovednosť za stavebnú úpravy otvoru garážovej brány. Inými slovami, ako si bránu osadíte je váš problém. V takomto prípade ale obyčajne dodávateľ neposkytuje štandardnú záruku 2 roky. Pokiaľ ste v minulosti nepracovali ako montér garážových brán, túto alternatívu neodporúčame.

Garážová brána s montážou je najčastejší a najefektívnejší variant. Dodávateľ, ktorý nechce mať pri dodávke a montáži brány problémy príde dobrovoľne a zdarma k vám a osobne vám obhliadne stavebný priestor. Prípadne si nechá poslať projekt a overí si, či plánované stavebné podmienky budú vyhovovať osadeniu toho-ktorého typu garážovej brány. Vy aj dodávateľ sa vyhnete tak časovým sklzom, prípadne navyše finančným nákladom na následné stavebné úpravy.

Návrat hore