Garážové brány cena

sekcionálna garážová brána

Garážové brány cena je dôležitý faktor.

Cena garážovej brány sa odvíja od viacerých podmienok, ktoré na bránu kladiete. V prvom rade si musíte uvedomiť, či budete bránu používať denne, niekoľkokrát denne alebo len raz za čas. Podľa toho si stanovte aj typ brány, – sekcionálnu, výklopnú alebo krídlovú bránu. Pre častejšie používanie si zvoľte kvalitnú sekcionálnu bránu, ktorej otváranie je bezpečné a pohodlné. Pre otváranie sekcionálnych brán si vyberte taký typ pohonu brány, aby zvládol všetky nároky, ktoré na bránu kladiete. Ďalším dôležitým faktorom je zateplenie brány a jeho vplyv na udržanie tepla v garáži. Tým vplýva aj na množstvo financií vynaložených následne na energie. Ak je tento argument pre Vás dôležitý, zvoľte si sekcionálnu bránu zateplenú polyuretánovou penu. Tieto brány majú tiež tesnenie po bokoch brány aj medzi jednotlivými sekciami. Zabraňujú tým nadmernému úniku tepla pri pohybe brány.

Pohon garážovej brány a jeho vplyv na cenu.

Pohon garážovej brány zvláda aj zvýšené nároky na prevádzku, to je ale faktor, ktorý budete vidieť v položke „garážové brány cena „. Tu si musíte stanoviť niektoré faktory, ktoré na cenu pohonu garážovej brány vplývajú. V prvom rade je to tzv. sila pohonu, ktorá sa odvíja od váhy Vašej brány. Vašu bránu nemusíte osobne vážiť, stačí ak dodávateľovi poviete rozmer svojej brány a materiál, z ktorého je brána . Skúsený predajca dokáže z týchto informácií vypočítať údaj, pomocou ktorého vie stanoviť konkrétny typ pohonu brány. Ďalej môžete požadovať, aby Vaša brána mala niektoré neštandardné funkcie za ktoré si ale priplatíte. V skratke položka „garážové brány cena“ sa navyšuje priamo úmerne s požadovaným množstvom funkcií, ktoré má pohon spĺňať.

Špeciálne funkcie a ich vplyv na položku „garážové brány cena“.

Špeciálne funkcie pohonu garážovej brány môžu byť napríklad zvýšený rýchlosť pohybu Vašej brány. Táto funkcia je dobrá pri garážach, ktoré sú umiestnené na frekventovaných miestach a Vy sa potrebujete do bezpečia garáže dostať čo najrýchlejšie. Kvalitné pohony takúto funkciu mávajú, nie je to ovšem štandard. Ďalšia špeciálna funkcia, ktorá sa v položke „garážové brány cena“ neprejaví mimoriadne nebezpečne, je funkcia ovládania a monitorovania brán smartfónom. Táto čím ďalej obľúbenejšia funkcia vyžaduje len zakúpenie internetovej brány a stiahnutie príslušného programu do mobilu. U pohonov LiftMaster je to technológia MyQ. Následne môžete ovládať bránu, či sledovať jej stav a pohyb z akejkoľvek vzdialenosti od domu.

Návrat hore