Garážové brány rozmery

Šírka a výška vášho auta

Pri plánovaní garáže či už pri rodinnom dome, alebo zvlášť stojacej garáži je dôležitý údaj rozmery garážovej brány. Jednak by ste mali brať do úvahy veľkosť vášho auta – šírku aj výšku. Prípadne rozmery predmetov, ktoré budete cez bránu prepravovať. Ak máte v pláne otvor na garáži pre jedno auto, je to štandardná situácia, kedy môžete plánovať šírku brány cca 2500 mm. Ak ale potrebujete do garáže vpraviť dve autá, je situácia variabilnejšia. Máte možnosť zvoliť jednu veľkú garážovú bránu, alebo dve menšie brány rozdelené stĺpikom na uchytenie vodiacich dráh. V takomto prípade majú garážové brány rozmery štandardných brán. Potrebujete ale prispôsobiť vnútro garáže tak, aby ste tam mohli umiestniť dve sady vodiacich dráh a tiež dva nezávislé pohony garážovej brány.

Výška garážovej brány – rozmery

Garážové brány rozmery – výška garážovej brány závisí od výšky predmetu prepravovaného vstupným otvorom. Obvykle býva tento rozmer okolo 2000 mm, pri vyšších rozmeroch musíte počítať aj s vyššou cenou brány. Výrobcovia majú totiž štandardizované rozmery, ktoré sa najčastejšie používajú a tieto mávajú cenovo zvýhodnené. Špeciálne u výšky brány je tento rozmer dôležitý, cena brány závisí aj od niekoľkých centimetrov navyše. Ďalej by ste mali brať do úvahy aj vonkajší dizajn brány. Pri netypických výškach brány vám môže rezanie sekcie brány narušiť celkový požadovaný efekt vonkajšieho vzhľadu garážovej brány.

Šírka garážovej brány – rozmery

Šírka garážovej brány je tiež variabilný údaj pri vyplňovaní údajov pre garážové brány rozmery. Ako sme spomínali hore, môže to byť úplne štandardný rozmer pre umiestnenie jedného auta do garáže. V tomto prípade vám výrobca alebo predajca určite ponúkne najlepšiu z možných cenových relácií. Ak plánujete vašu bránu vo väčších rozmeroch, berte do úvahy maximálnu výrobcom udávanú možnú šírku garážovej brány. Štandardne výrobcovia ponúkajú rozmery garážovej brány v prípade šírky brány do 6000 mm. Širšie brány sú už považované za špeciálne brány, ktoré nespadajú do kategórie garážové brány. A podľa toho výrobca aj určuje ich cenu, ktorá je neporovnateľne vyššia ako u štandardných rozmeroch garážovej brány. Pri veľkých rozmeroch garážovej brány počítajte aj s výkonnejším pohonom brány, čo sa tiež prejaví na jeho cene.

Návrat hore