Garážové dvere na sekcionálnej garážovej bráne

Čo sú garážové dvere

Personálny vstup na sekcionálnej garážovej bráne nazývame aj garážové dvere. Zákazníci ich vyžadujú hlavne vtedy, keď sa používa prechod bez toho, aby sa nutne otvárala celá brána. Garážovú bránu teda nemusíte ovárať v každom prípade pohonom. Tým zákazník šetrí samotnú bránu, pohon garážovej brány a tiež zabraňuje únikom tepla alebo chladu z priestorov garáže.

Umiestnenie a doplnky

Garážové dvere môžu mať na garážovej bráne rôzne umiestnenie. Najčastejšie ich zákazník požaduje umiestniť do stredu garážovej brány. Zákazník si môže priať umiestniť dvere aj vpravo alebo vľavo na sekcionálnej bráne. Pre výrobcu garážovej brány to nie je problém, zadajte tieto údaje presne v požiadavke na cenovú kalkuláciu brány s garážovými dverami. Ďalej bývajú garážové dvere opatrené rôznymi doplnkami. Niektorý zákazník vyžaduje zatváranie tzv. brano, niekto potrebuje guľatú kľučku zvonka a štandardnú kľučku zvnútra. To všetko sú štandardné požiadavky, ktoré nejak významne nenavyšujú cenu garážovej brány.

Farby a vyhotovenie

Dvere bývajú štandardne v takej istej farbe a dizajne ako samotná brána. Stanovte si, či hliníkový rám, ktorým sú garážové dvere orámované požadujete vo farbe brány, alebo Vám bude vyhovovať lacnejšia nefarbená verzia. Tak zostane okolo dverí priznaný hliníkový rám. Ďalej si zadefinujte, čo budete cez personálny vstup presúvať. Ak napríklad potrebujete cez dvere premiestňovať bicykel, mali by ste žiadať o kalkuláciu ceny na garážovú bránu s dverami s tzv. zníženým prahom. Je to síce trochu drahšia verzia, ale pre pohodlné presúvanie predmetov ju budete potrebovať.

Garážové dvere a ich presklenie

Rôzne presvetľovacie okienka môžu byť použité nielen na samotnej garážovej bráne, ale tiež aj na garážových dverách. Okienka bývajú na garážové dvere aplikované na jednu sekciu, alebo na každú sekciu podľa výšky brány. Okienka bývajú obvykle obdĺžnikového alebo štvorcového tvaru. Niektorí zákazníci si želajú kruhové okienka, čo by tiež nemal byť problém zabezpečiť. Špecifikujte podrobne, aký by mal byť vzhľad okienok, požadovanú tvrdosť skla a tiež rámy presklenia. Tie tak isto ako u samotného orámovania garážových dverí môžu byť v originálnej farbe, alebo farbené podľa farby garážovej brány. Originálne rámy presklenia bývajú vo farbe čiernej alebo bielej.

Návrat hore