otváranie brány

Otváranie brány – Smart Technológia

Úvod – Smart Technológia

Smart Technológie predstavujú v modernom svete výrazný bonus pre užívateľov rôznych technológií. Komerčne najčastejšie sú Smart Technológie v oblasti bývania. Elektrické otváranie brány, ovládanie vstupov do domu, ovládanie kúrenia, osvetlenia až po rôzne sofistikované technológie. Každopádne nám tieto vymoženosti majú život uľahčiť a nie komplikovať. Preto by ste mali pri úvahách o Smart dome všetko riadne naplánovať. Ideálne pomocou na to určených odborníkov.

Ako funguje elektronické ovládanie brány

Elektrické otváranie brány na diaľkové ovládanie je už dnes bežný spôsob ovládania brány. Stačí nainštalovať pohon garážovej alebo vstupnej brány a diaľkový ovládač. Prípadne môžete ovládať brány aj tlačidlom na stene. Diaľkový ovládač jednoducho nakódujete, t.j. spojíte s pohonom brány a pomocou jednotlivých kanálov na ovládači môžete ovládať aj viac objektov. Najbežnejšie diaľkové ovládače sú dvoj- alebo štvorkanálové. Ideálne je, keď máte pohon aj ovládače tej istej značky. Ak chcete pomocou ovládača jednej značky ovládať aj pohon inej značky (napr. na inej bráne) potrebujete inštalovať tzv. externý ovládač, ktorý vám to umožní.

Pripojenie brány k Smart Technológii

Rôzni výrobcovia majú viac možností pre elektrické otváranie brány pomocou pripojenia brány k Smart Technológiám. Napríklad výrobca značky LiftMaster ponúka jednoduchý spôsob pripojenia pomocou zabudovanej technológie MyQ, ktorá slúži na pripojenie na internet. Podstatné je aby ste mali pohon brány vybavený touto možnosťou. Pripojíte router na napájanie a stiahnete aplikáciu MyQ na webstránke myliftmaster.eu. Zaregistrujete internetovú bránu a pridáte zariadenie, ktoré má vybavenie pre technológiou MyQ.

Praktické využitie – Smart Technológia pre ovládanie brány

Smart technológia predstavuje jedinečnú technológiu automatizácie garážových brán a ďalšie funkcie na monitorovanie a ovládanie garážových brán z ľubovoľného miesta vo svete pomocou smartfónu alebo počítača. Pomocou tejto technológie viete napríklad sledovať, či sa vám brána počas vašej neprítomnosti neotvorila, alebo či do nej nebol vykonaný nejaký zásah. Prípadne viete z akejkoľvek vzdialenosti otvoriť alebo zatvoriť bránu, napríklad pre rodinného príslušníka alebo ak chcete aj poštára.

Najdôležitejšie výhody Smart ovládania brány

  1. Bezpečnostné upozornenia : Brána by mohla posielať notifikácie na váš smartfón, keď sa otvorí alebo zatvorí, alebo keď detekuje podozrivú aktivitu.
  2. Integrácia s domácou bezpečnostnou sústavou : Brána by mohla byť súčasťou domácej bezpečnostnej sústavy a poskytovať video naživo alebo fotografie na požiadanie.
  3. Ovládanie viacerých brán : Aplikácia by mohla ovládať viacero brán, napríklad garážovú bránu a hlavnú bránu, z jedného miesta.
  4. Zdieľanie prístupu : Možnosť zdieľať prístup k ovládaniu brán s rodinnými príslušníkmi alebo priateľmi.
Návrat hore