Pohon garážovej brány a jeho ovládanie

Pohon garážovej brány dodáva seriózny dodávateľ obvykle v základnej zostave s 2 ks diaľkových ovládačov. Súčasťou kompletu môže byť aj nástenný ovládač garážovej brány. Nástenný ovládač slúži k ovládaniu brány pomocou tlačidla umiestneného obvykle na stene v garáži. Jednotlivé typy pohonov sa líšia svojím výkonom, ktorý závisí od váhy brány. Tiež je dôležité sledovať údaje o rýchlosti posunu brány, zvlášť ak máte problémy s parkovaním kvôli frekvencii prenávky na ulici.

pohon garážovej brány – diaľkové ovládanie

Diaľkový ovládač k pohonu garážovej brány (niektorí ho volajú aj čip) býva obvykle dvojkanálový, trojkanálový alebo štvorkanálový. Voľba počtu kanálov závisí od toho, koľko ďalších zariadení chcete jedným ovládačom používať. Zvyčajne býva nakódovaný na jeden ovládač pohon vstupnej – posuvnej alebo krídlovej brány. Prípadne iné zariadenia v dome ako alarm, kúrenie, žalúzie, markíza a podobne. Diaľkové ovládače majú buď plávajúci alebo pevný kód s frekvenciami 868 MHz alebo 433 MHz. Aby mohol byť diaľkový ovládač kódovaný aj na iné zariadenia, je potrebné mať pohony k týmto rovnakej značky. Ak máte pohony od rôznych výrobcov, je potrebné dokúpiť externý prijímač k niektorému z pohonov. Niektorí výrobcovia ako napríklad LiftMaster alebo NICE majú vo svojej ponuke pohony garážových brán a tiež pohony vstupných brán.

inteligentné ovládanie

Inteligentné ovládanie garážovej brány pomocou smartfónov alebo počítača je už dnes bežný doplnok pohonov garážových brán. Pomocou technológie MyQ je možné jednoducho spojiť svoje zariadenie pomocou routera s pohonom garážovej brány. Potom už stačí len monitorovať či ovládať pohyb brány z akejkoľvek vzdialenosti od garáže. Internetová brána používa obojsmerný komunikačný systém. Zároveň je možné zabezpečiť si zvlášť aj monitor garážových brán. Je to zariadenie, ktoré si umiestnite do ktorejkoľvek miestnosti v dome a umožňuje vám monitorovať na jednom zariadení maximálne štyri garážové brány. Na monitore si môžete nastaviť zvukovú výstrahu s voliteľnou hlasitosťou. Táto Vás upozorní na akýkoľvek pohyb niektorej z monitorovaných brán.

Návrat hore