Vhodná garážová brána pre Vašu domácnosť

Garážové brány sú v podstate rovnaké

Garážové brány pre rezidenčné (súkromné) použitie sú v podstate dizajnom rovnaké, nech si ich objednáte kdekoľvek. Menšie odchýlky môžu byť v technickom prevedení. Seriózny výrobca ale nemôže ani tento prvok \“oklamať\“, nakoľko by garážová brána jednoducho nefungovala. V čom sa ale jednotliví dodávatelia odlišujú je prístup pri ponuke, pri realizácii a predovšetkým PO realizácii zákazky.

Dizajn garážovej brány

Dizajn garážovej brány – výrobcovia a predávajúci takto väčšinou označujú vonkajší vzhľad brány. Štandardne býva v ponuke dizajn pásový, hladký a kazetový. Niektoré pásové vyhotovenia garážových brán sa môžu líšiť hrúbkou pásov. Povrch garážovej brány býva obvykle na výber v dvoch variantách – hladký povrch a povrch so štruktúrou, ktorá pripomína pomarančovú kôru. Dnes je v móde viac povrch hladký, ale z hľadiska údržby a trvanlivosti odporúčame druhý typ povrchu. Nie je na ňom totiž natoľko vidieť drobné škrabance.

Farby garážovej brány

Čo sa týka farebnosti povrchu garážových brán je z čoho vyberať. Časy, keď štandardné farby boli biela a hnedá sú dávno preč. Výrobcovia sa predháňajú v ponukách od všetkých farieb podľa vzorkovníka RAL, cez rôzne imitácie dreva až po sofistikované potlače podľa vlastného návrhu. Za každý nadštandard si samozrejme musíte zaplatiť. Rozdiel je v tom, čo ktorý predajca ponúka ako štandard, bez príplatku. Samozrejme že sa tam nedostanú špeciálne zákazky s vlastným dizajnom. Minimálne by ale malo byť v základnej cene zopár farieb a imitácií dreva, aby ste garážovú bránu doladili podľa okien alebo fasády. A bez extrémneho príplatku.

Servis brány

Je dobré zistiť, či má predajca aj kamenné sídlo. Reklamovať prípadne žiadať o servis brány vo virtuálnej predajni v drvivej väčšine prípadov nefunguje. Seriózny partner by vám mal ponúknuť zameranie na mieste zdarma ako aj predložiť vzorkovník farieb a dizajnov. Pokiaľ máte s garážovými bránami už skúsenosti a nechcete túto službu, mal by mať kompletný sortiment na webovej stránke, vrátane formulára na žiadosť o cenovú ponuku. Najdôležitejšie pre budúcnosť je zabezpečiť pre svoju bránu náležitý servis a originálne náhradné diely.

Návrat hore